Ana Sayfa / O Harfi Rüyaları / Rüyada Oruç Görmek

Rüyada Oruç Görmek

  • Tabirci
  • 18 Nisan 2021 22:17
  • 0 Yorum

Rüyasında oruçlu olduğunu gören, dininde sağlam olur. Boş faydasız sözler söylemez. Oruçlu olan bir insanın yapmaması gerekenleri yapmak; dinde noksana işarettir. Oruç tuttuktan sonra vaktinde iftar eden, büyük hayra ve rızka nail olup sıkıntıdan kurtulur. Vaktinin dışında iftar eden; gıybet eder, yalan konuşur veya hastalanır.

Nablusi tabirine göre: Rüyada oruçlu olduğunu görmek, bir şey adamaya, rüyada bir şey adamak da, oruç tutmaya delalet eder.
Rüyada oruçlu birisinin iftar ettiğini gören kimse hastalanır, veya yolculuğa çıkar. Bazı tabirciler rüyada orucunu bozduğunu gören kimse, Müslümanlardan birisini gıybet eder, dediler. Rüyada unutarak orucunu bozduğunu gören kimse, güzel bir rızıkla rızıklanır.

Rüyada her ayın onüç, ondört ve onbeşincı günlerinde oruçlu olmak, borcu taksitle vermeye, Kur'an yahut ilim öğretmeye delalet eder.
Rüyada Muharrem'in onuncu gününde oruçlu olmak, takvaya ve hacca gitmeye delalet eder.

Rüyda Arefe günü oruçlu olmak, sadaka almaya delalet eder. Zilhicce'-nin onuncu gününde oruçlu olmak, son nefeste kelime-i şahadetle ahi-rete göçmeye delalet eder. Bazan bu rüya, vaadettiği bir şeyi yerine getirmeye delalet eder.

Rüyada Aşure günü oruçlu olmak, hayır işleri işlemeye, fitne, mihnet ve sıkıntı görmeye ve sonra onlardan kurtulmaya, mevsim ve bayramlara kavuşmaya delalet eder. Eğer rüya sahibinin hanımı hamile ise, salih bir çocuk doğurmasına ve helal malla rızıklanmasına delalet eder.

Cafer-i Sadık rüya tabirine göre: Kudret, riyaset (başkanlık), sıhhat, mertebe, tevbe, zafer, bol ni'met, hac, izzet,makam, itibar ve evlat. Orucunu isteyerek bozan; seferinde yorulur, başına bir musibet gelir. Unutarak iftar eden, helal rızka kavuşur. İki ay oruç tuttuğunu gören, tevbekar olur. Nafile orucu tuttuğunu gören, hastalıklardan korunur.

Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Ramazanda olduğunu görmek; pahalılığa ve darlığa, bazende din kuvvetine, şifaya ve selamete işaret eder. Bayrama kadar oruç tuttuğunu gören; tevbe eder, şüphelerinden kurtulur. Îman eder.

Nablusi'ye göre oruç; adağa delalettir. Adak ise oruca işarettir. Oruçlu bir adamın iftar ettiğini görmek; hastalık veya yolculuktur. Rüyada iftar eden, dedikodu yapar. Oruç; erkek evlatla da yorumlanır. Orucunu unutup iftar etmek; rızka işarettir. Ayrıca yemin keffareti, tevbe, izzet ve Hacdır.

Rüyada Ramazan orucunu tutan; şüpheli bir şeyi anlar. Hafızlığı başarır. Hayra ve müjdeye nail olur. Oruçlu olduğunu gören; borcunu öder, hidayete erer. İki ay oruç tuttuğunu gören, hastalanır ve tevbe eder

Yorum Bırak / Rüyanı Sor

E-mail adresiniz gizli tutulacaktır.

Son Rüyalar
Son Rüyalar